FAQ

FAQ

By: andrzej | No Comment | SZKOLENIA, szkolenie dodatkowe, szkolenie podstawowe

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które Was dręczą i nie dają spać po nocach 😉

Jak zapisać się na kurs paralotniowy?

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy w którym musisz podać swoje dane, wybrać rodzaj szkolenia jaki chcesz odbyć i wybrać termin.Po przesłaniu formularza otrzymasz zwrotnie wszystkie dalsze informacje i materiały potrzebne do kursu.

Nie jestem pewien czy latanie na Paralotni jest dla Mnie?

Zapraszamy do osobistego spotkania się z instruktorami którzy wszystko wyjaśnią i rozwieją Twoje wątpliwości.
Jeśli w trakcie pierwszych 2 dni kursu stwierdzisz ,że pomyliłeś się i to nie jest Twoja pasja, możesz  zrezygnować a zwrócimy Ci 60% wpłaconych pieniędzy lub zanim zaczniesz kurs umów się z nami na lot widokowy w tandemie, ale ręczę jak zaczniesz to już kurs skończysz.

Bezpieczeństwo? Czy kurs jest bezpieczny?

Zależy nam na tym abyś osiągnął jak najwyższy stopień wyszkolenia w jak najbezpieczniejszy sposób. Dlatego podstawowe szkolenie odbywa się za wyciągarką na nizinach, ponieważ są to najbezpieczniejsze warunki do rozpoczęcia przygody z lataniem. Pozwala nam to wykonać wszystkie ćwiczenia i nauczyć was wszystkich manewrów potrzebnych do samodzielnego latania, które nie zawsze można bezpiecznie wykonać w niższych górach.
Latamy i szkolimy tylko na sprawdzonym sprzęcie:
– nowe szkolne skrzydła
– nowe uprzęże wraz z nowymi SSH i nowymi radiami do komunikacji
– holujemy na dwubębnowej wyciągarce paralotniowej niemieckiego producenta KOCH-a przez wykwalifikowanego wyciągarkowego.

Jakie są wymagania aby móc samodzielnie latać na paralotni?

Ukończone 18 lat lub ukończone 15 lat i posiada pisemną zgodę przedstawiciela ustawowego kandydata. Ukończył minimum szkołę podstawową. Dobry stan zdrowia potwierdzony własnoręcznie podpisanym oświadczeniem lub posiadanie prawa jazdy dowolnej kategorii.

Jaki ubiór jest potrzebny na kursie paralotniowym?

Obuwie powyżej kostki, dobrze chroniące staw skokowy i odzież nie krępująca ruchów, okulary przeciwsłoneczne.

Czy zapewniacie wysoki poziom szkolenia?

Przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo i to jest najważniejsze ale co wcale nie znaczy że przez to poziom szkolenia jest niższy, wręcz przeciwnie.
Jesteśmy wymagającymi instruktorami, w takim samym stopniu od siebie jak i od kursantów.
Program który mamy zapisany to jest program minimum a celem naszym jest nauczyć was samodzielnie latać.
W szkole zajęcia prowadzi doświadczony instruktor i posiłkujemy się naszymi asystentami, dlatego często jest tak ,że na jednego instruktora/asystenta przypada 2-3 kursantów.
Liczba osób na kursie jest ograniczona do 8 osób.
Na egzaminie na ŚK nasi kursanci są wyróżniającymi się pilotami.
Ale najlepszymi referencjami są nasi byli kursanci a teraz piloci którzy obecnie z nami latają przepiękne dalekie przeloty a nawet dalsze niż my, są w teamach sportowych, osiągają bardzo wysokie lokaty na zawodach przelotowych.

Czy szkolenie odbywa się na sprzęcie szkoły czy należy kupić własny?

Oczywiście szkolenie podstawowe odbywa się na sprzęcie szkolnym. Zapewniamy nowe, bezpieczne, certyfikowane skrzydła, uprzęże i pozostały sprzęt.

Nie zalecamy dokonywać zakupu sprzętu przed kursem. W trakcie szkolenia poznacie: sprzęt i jego właściwości, klasy bezpieczeństwa, wymagania jakie stawia się przy doborze własnego sprzętu, jak również poznacie własne predyspozycje i oczekiwania.

Gdzie szkolicie i latacie?

Szkolenia podstawowe odbywają się:
w Lesznie na terenie Lotniska Leszno EPLS
Ale również szkolimy i latamy na wyjazdach za granicą w wysokich górach (Austria, Włochy, Słowenia, Francja).

Nocleg i wyżywienie?

Jeśli szkolenia odbywają się w Lesznie:
Istnieje możliwość noclegu na lotnisku. (Zachęcam do spania na lotnisku ponieważ bardzo wcześnie wstajemy i kończymy bardzo późno, około 22, poza tym jest wesoło )
1.Namiot na polu namiotowym na lotnisku,
2.W hotelu na lotnisku.
Jest możliwość wykupienia śniadań i obiado-kolacji na miejscu na lotnisku.
W innych miejscach, nocleg i wyżywienie jest ustalane przed kursem

Czy należy brać urlop na czas szkolenia i czy można dojeżdżać na zajęcia?

Na szkolenia podstawowe, etap 1 i 2, należy wziąć urlop, szkolenie trwa 7 dni (jeśli pogoda spłata nam figla to kurs może zostać przedłużony o kolejny dzień lub dwa, dlatego w zapasie mamy drugi weekend).
Zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzone są od rana do wieczora, oczywiście z przerwami.
Dlatego również sugerujemy nocowanie z nami, na lotnisku gdyż nie tracicie czasu na dojazdy a i atmosfera wieczorna sprzyja integracji i nawiązaniu nowych przyjaźni.

Co dalej po ukończeniu szkolenia?

Kurs to nie koniec, to dopiero początek przygody. Odbycie kursu i uzyskanie Świadectwa Kwalifikacji to tak naprawdę pierwszy krok w stronę nieba, a i w tych następnych nie chcemy Cię zostawić samemu sobie. Pomożemy Ci dalej się rozwijać, umożliwimy pozyskiwanie kolejnych umiejętności, stopni wtajemniczenia.
Szukamy ludzi takich jak my – upojonych marzeniami o lataniu. Jest nas już spora grupa, dołącz do nas. Zapraszamy do Wielkopolskiego Klubu Paralotniowego „fly2life – live2fly” gdzie doświadczeni koledzy piloci zarażą Cię pasją przestworzy i będziecie razem dzielić się powietrznymi przygodami i nie tylko.
Jeśli masz ambicje sportowe będziesz mógł dołączyć do Teamu Sportowego i brać udział w zawodach paralotniowych.
Chcemy dać Ci możliwość szybkiego i bezpiecznego rozwinięcia Twojego skrzydła.

Czy prowadzicie szkolenia dodatkowe?

Szkolenia dodatkowe: Loty żaglowe i termiczne -3 Etap, CP, PPG, PPGG, H, W, KS, Kurs Bezpieczeństwa SIV, te wszystkie skróty możesz mieć w swoim ŚK, w rękach i głowie również.